1975 yılında Burdur’da doğan Hüseyin Şamil Üstün, baba mesleği olan kuyumculuk sektörüne ilk adımını 1997 yılında atmıştır. Yukarı pazarda faaliyet gösterirken 3 Haziran 2008 tarihinde Hüseyin Şamil Üstün, şahsi firmasını şirketleştirip Üstün Yapı ve Altın olarak hizmet vermeye devam etmiştir.

Kurulduğu yıllarda kuyumculuk ve inşaat sektöründe yoluna hız kesmeden devam eden Üstün Yapı ve Altın, kısa zamanda yapı ve müteahhitlik işleri ile Burdur’un aranan ve güvenilen ismi haline gelmiştir.

Tecrübe birikimini ve kaliteyi teknoloji ile harmanlayıp inşaat sektöründe ekonomiye ve topluma sağlam ve yüksek değerler kazandırmayı hedef alan Üstün Yapı ve Altın, sektörde çalışmalarını Merve Grupla birleştirdi.

Burdur’un yükselen inşaat firması Merve Grup ile yolları birleştiren Üstün Yapı ve Altın, alanında uzman teknik kadrosu profesyonel, takım çalışmasına yatkın, modern ve analitik düşünebilen kalite anlayışıyla insanlara daha rahat ve çağdaş bir yaşam sunan projeleri geliştirmeye ve bunları hayata geçirmeye devam etmekte olup, inşaat sektöründe kendine sağlam bir yer edinmiştir.